GryNarracyjne.pl – gry oparte na narracji

Klasyczne gry RPG, współczesne gry fabularne, story games, gry indie, stara szkoła, systemy autorskie i inne wynalazki

Lastinn: Konkurs na opowiadanie ze Starego Świata Mroku

Do końca kwietnia potrwa, ogłoszony przez forum gier PBF Lastinn, konkurs na miniopowiadanie w realiach Starego Świata Mroku.

Tematem jest Przebudzenie, Przeistoczenie, Pierwsza Przemiana, a na zwycięzców czekają podręczniki Nowego Świata Mroku.

Konkurs ten jest dla mnie przykładem na to, że gry fabularne się nie starzeją. Systemy wydane lata temu, wciąż mogą cieszyć się popularnością, niekoniecznie w ramach sentymentalnych wycieczek w przeszłość czy retro-poszukiwań. Przy tym temat jest na tyle nośny, a wymagana objętość niewielka, że sam mam mocne postanowienie wzięcia udziału w konkursie.

Dziękuję organizatorom za informację i jednocześnie zachęcam wszystkich do nadsyłania informacji o podobnych (lub zupełnie innych :P) projektach i inicjatywach.

Warto w tym miejscu dodać, że Wampir Maskarada, pierwszy, pod wieloma względami przełomowy dla rozwoju gier fabularnych, system z linii Świata Mroku, liczy sobie już 20 lat. Z tej okazji, wydawca, firma White Wolf, wypuściła jego specjalną edycję jubileuszową (tzw. V20). Trwają również prace nad zbiorem esejów poświęconych 20 leciu Wampira oraz kolejnymi podręcznikami nowego-starego Świata Mroku.

Z tagami: , , ,

Zostaw odpowiedź