GryNarracyjne.pl – gry oparte na narracji

Klasyczne gry RPG, współczesne gry fabularne, story games, gry indie, stara szkoła, systemy autorskie i inne wynalazki

One Page Dungeon Contest 2012 – konkurs na jednostronnicowy loch

Do 30 kwietnia trwa One Page Dungeon Contest 2012, czyli międzynarodowy konkurs na najlepszy projekt jednostronnicowego, niezależnego systemowo, szeroko pojętego „lochu”.

One Page Dungeon Contest 2012 to już czwarta edycja konkursu zainspirowanego retrogammingowym One Page Manifesto, czyli idei, aby różnego rodzaju wykorzystywane przy prowadzeniu gry materiały umieszczać na pojedynczych stronach.

Szczegółowy regulamin konkursu, listę jurorów, procedurę wyłaniania zwycięzców, oraz wciąż powiększający się koszyk oczekujących na nich nagród, znajdziecie na stronie OPDC.

A nawet jeżeli nie macie zamiaru brać udziału w konkursie, warto zapoznać się z ogromnym zbiorem zgromadzonych przez te lata prac. Pdfy zarówno z wszystkimi zgłoszonymi pracami, jak i jedynie wyróżnionymi, znajdziecie na podstronach poświęconych poprzednim edycjom. W takiej samej formie mają zostać opublikowane również prace z bieżącej edycji.

I na koniec jeszcze mała ciekawostka. Wśród jurorów jest Robert Oglodziński z Ancient Scroll, który to serwis swego czasu próbował organizować „polskie eliminacje” do tego konkursu.

Z tagami: ,

1 komentarz

  1. Jako mała ciekawostka chciałbym sprostować, że… OgŁodziński jeśli już :)

    Tzw. polskie eliminacje się udały – przyszły trzy prace na konkurs. W demokratycznym głosowaniu wygrał Wojtek Hardy.

    Prace nadal można znaleźć na stronie Scroll’a

    I jeszcze jedno: 1PDC to spore wyzwanie dla autorów. Nie dość, że trzeba się zmieścić na jednej stronie A4, to jeszcze cała „historia” musi mieć atrakcyjny wygląd. Dlatego czapki z głów przed uczestnikami polskiej edycji. Wykonali świetną robotę.

Zostaw odpowiedź