GryNarracyjne.pl – gry oparte na narracji

Klasyczne gry RPG, współczesne gry fabularne, story games, gry indie, stara szkoła, systemy autorskie i inne wynalazki

Rebel Times #53 – Fabularne Westeros i nie tylko

Ukazał się 53 numer Rebel Times, e-miesięcznika zawierającego głównie recenzje gier planszowych i fabularnych.

W części poświęconej grom fabularnym znajdziemy:

– Tekst o różnicach i podobieństwach w poszczególnych edycjach Dungeon&Dragons – nieco pobieżny i nieco chaotyczny, ale w jakiś sposób przybliżający historię tej gry.

– Tekst z cyklu Długa droga do Kadeth, poświęconego przede wszystkim grze fabularnej Zew Cthulhu, tym razem o konsekwencjach i odcieniach szarości – mimo miejscami mentorskiego tonu, przywodzącego na myśl dawne publikacje w Magii i Mieczu, tekst zawiera kilka ciekawych uwag na temat prowadzenia sesji w tym systemie.

– recenzję podręcznika „A Song of Ice and Fire Roleplaying”, gry fabularnej opartej na sadze Pieśni Lodu i Ognia – z lektury wyłania się obraz oryginalnego systemu, dobrze oddającego specyfikę cyklu Martina, z drugiej jednak strony wymagającego jego dobrej znajomości. Okazuje się, że można podejść do tematu zupełnie inaczej niż w np. Games of Thrones d20. Dla mnie tekst numeru.

– recenzję Black Crusade, czwartej z serii gier fabularnych osadzonych w uniwersum Warhammera 40K, który umożliwia grę wyznawcami Chaosu.

– recenzę Emerald Empire, dodatku do najnowszej edycji Legendy Pięciu Kręgów dokładnie opisującego Rokugan oraz panujące w nim prawa i obyczaje.

Z tagami: , , ,

Zostaw odpowiedź