GryNarracyjne.pl – gry oparte na narracji

Klasyczne gry RPG, współczesne gry fabularne, story games, gry indie, stara szkoła, systemy autorskie i inne wynalazki

Rebel Times #55 – architektura cthulhu i savagowe recenzje

Ukazał się 55 numer e-miesięcznika Rebel Times, zawierającego głównie recenzję różnego typu gier „bez prądu”.

W części poświęconej grom fabularnym znajdziecie:

– Tekst z almanachowego cyklu „Długa droga do Kadath”, poświęcony tym razem ciężkiemu do ogarnięcia przez ludzi postrzeganiu geometrii przez istoty z mitologii Cthulhu. W tekście przeczytacie zarówno o wprowadzaniu do gry „bluźnierczej” architektury, jak i parę słów o sposobie funkcjonowania nadnaturalnych istot w ludzkim środowisku. Ciekawy tekst z interesującymi przykładami i celnymi uwagami.

– Recenzję Necropolis 2350, settingu do Savage Wordlds w – celnie zidentyfikowanej przez autora – konwencji planetarnej krucjaty (czyli klimatów Warzone czy WH40k).

– kolejną recenzję settingu SW, tym razem, wydanego niedawno w Polsce, cyberpunkowego Interface Zero.

Obie recenzje są autorstwa Wojtka Doraczyńskiego i stoją moim zdaniem na wysokim poziomie. Szczególnie widać to w przypadku IO, którego to kilka recenzji pojawiło się w Polsce.

Warto też zwrócić uwagę na ocierający się o temat gamedesignu tekst „Gdzie wasze kości porzucone” na temat kostek i ogólnie losowości w grach planszowych.

Z tagami: , , , , , ,

1 komentarz

  1. Cieszę się, że spodobały Ci się Dziwne geometrie :) W ogóle dzięki za recki RT, mało komu chce się komentować erpegową część zinu.

Zostaw odpowiedź