GryNarracyjne.pl – gry oparte na narracji

Klasyczne gry RPG, współczesne gry fabularne, story games, gry indie, stara szkoła, systemy autorskie i inne wynalazki

The Shadow of Yesterday PL w PDFie

Podręcznik do gry fabularnej The Shadow of Yesterday został udostępniony w wersji elektronicznej, w postaci eleganckiego PDFa w formacie ekranowym.

TSOY, na polski tłumaczony jako „Cień dni minionych”, to gra narracyjna w konwencji sword&sorcery o oryginalnym settingu i ciekawych rozwiązaniach mechanicznych, udostępniona na licencji CC. Wersja drukowana podręcznika polskiej edycji TSOY została wydana przez Kuźnię Gier, a jej cały nakład został wyprzedany.

Z tagami: ,

5 komentarzy

 1. Sil – o co chodzi z tym tłumaczeniem nazwy tsoy? :)
  Nigdzie tego w materiałach nie używam, więc ciekawi mnie to.

 2. Z jednej strony, jak mówi google, ten polski tytuł w jakiś tam sposób funkcjonuje. A z drugiej użyłem go jako po prostu tłumaczenia The Shadows of Yesterday – na podobnej zasadzie jakby o D&D napisać „Lochy i Smoki”, chociaż taka nazwa też oficjalnie nie jest używana.

 3. W zasadzie to „The Shadow of Yesterday” – „Cień Wczorajszego Dnia”. ;) Ewentuanie „Cień Dnia Poprzedniego”.

 4. Laveris,

  Wierne tlumaczenia nie sa piekne, piekne tlumaczenia nie sa wierne. :) Dla mnie Cien Dni Minionych brzmi fajniej niz dolsowne przeklady.

  Darken przez chwile promowal TSoY jako CDM, ale zdecydowal sie wrocic do oryginalnego tytulu.

 5. Z tym że tłumaczenia zaproponowane przez LdN są ani piękne, ani wierne. Sens terminu angielskiego oddają w mniejszym stopniu, niż pozornie luźny „cień dni minionych”.

Zostaw odpowiedź