GryNarracyjne.pl – gry oparte na narracji

Klasyczne gry RPG, współczesne gry fabularne, story games, gry indie, stara szkoła, systemy autorskie i inne wynalazki

Za miedzą: Neuroshimowa strzelanka na Facebooka i nie tylko

Raczej nie piszę na tym blogu o grach komputerowych. Tym razem jednak postanowiłem zrobić wyjątek, bowiem już w wakacje ma ukazać się pierwsza odsłona strzelanki osadzonej w świecie Neuroshimy.

Gra będzie nosić tytuł Neuroshima: Apocalypse, a więcej na jej temat możecie przeczytać w serwisie Polygamia.pl (skąd pozwoliłem sobie wziąć screena).

Tworzenie gier komputerowych na podstawie gier RPG to nic nowego, wystarczy wspomnieć rozliczne produkcje spod znaku D&D, Drakensangi czy ostatnie przymiarki do Pathfinderowego MMO i zapowiedzi dwóch Shadowrunów.Do tej pory nie stało się to jednak udziałem żadnej polskiej gry.

Neuroshima: Apocalypse to przy tym nie pierwszy romans Neuroshimy z elektroniczną rozrywką. Dużą popularnością cieszy się iphonowa wersja Hexa, a i wcześniej w kooperacji z Heyah powstawała smsowa gra Neuroshima: Nowy Świat (notabene tworzona przez firmę One2Tribe, stającą za Apokalipsą), ale projekty te były trochę innego rodzaju.

Portal od pewnego czasu poszerza wachlarz produktów związanych z Neuroshimą. Oprócz gry RPG i już 20 dodatków do niej mamy zbiór opowiadań, sukcesywnie rozwijaną planszową Neuroshimę Hex, bitewniak Neuroshima: Tactics, a ostatnio kolejne różnorodne karcianki jak 51 Stan i Nowa Era, Agenci Molocha, czy najnowszy Konwój.

Wejście na na rynek gier elektronicznych (komputerowych to już podobnie jak fabularnych, średnio odpowiednie słowo) to logiczny kolejny krok. Neuroshima: Apocalypse przy tym nie zamierza aspirować do miana CRPGa i będzie po prostu strzelanką.

Co ciekawe, pierwszą z platform, na jakich ma być dostępna Neuroshima: Apocalypse, ma być Facebook. To też spore novum (uknuto zresztą na tę okoliczność zgrabne hasło „hardcore social”), bo np. ja sam dotąd bezskutecznie szukałem na FB gierek w podobnej formule. Gra w modelu freemium ma zostać udostępniona publice już w wakacje, a w kolejnych miesiącach mają pojawić się jej wersje na PC i smartfony.

Z tagami: , , ,

Zostaw odpowiedź