Podczas gdy trwa jeszcze etap recenzowania gier nadesłanych na konkurs Game Chef, już pojawiło się kolejne wyzwanie dla twórców gier narracyjnych. Na stronie 1KM1KT ruszył bowiem doroczny anglojęzyczny konkurs gamedesignerski 24 hour RPG, tym razem pod hasłem „Little Spaces”.

Konkurs 24 hour RPG jest sponsorowany i prowadzony przez Roba Langa, prowadzącego bloga poświęconego darmowym grom narracyjnym The Free RPG Blog. Z kolei będący gospodarzem konkursu serwis 1KM1KT (1000 Monkeys, 1000 Typewriters) to największa baza darmowych gier tego typu.
Konkurs polega na napisaniu w ciągu 24 godzin kompletnej gry zgodnie z tematem przewodnim edycji, oraz tradycyjnie uwzględniającej postać o imieniu Keeton. (Muszę przy okazji poszukać, skąd wziął się ten ostatni warunek).
W tym roku temat przewodni to „Little Spaces” – założeniem gry musi być osadzenie jej akcji w niewielkiej, ograniczonej przestrzeni, której bohaterowie graczy nie mogą ot tak sobie opuścić. Może to być np. atomowy schron, latająca wyspa, zeppelin czy wnętrze komputera.
Zgłoszenia w konkursie przyjmowane będą to 1 lipca, a zwycięzcę – który otrzyma bon na 30 funtów do wykorzystania w Amazonie – poznamy dwa miesiące później.
Więcej na temat „24 hour RPG” możecie przeczytać na nieuaktualnianej już stronie 24hourrpg.com. Trzeba bowiem dodać, że inicjatywa „24 hour RPG” w założeniach jest przede wszystkim indywidualnym designerskim wyzwaniem dla twórcy gry, a doroczny konkurs pełni rolę dodatkowego motywatora do podjęcia rękawicy. Owszem, napisanie w tak krótkim czasie interesującej gry bynajmniej nie zadaniem łatwym, ale jak najbardziej wykonalnym o czym może świadczyć Vs Monster czy Verge.