Za tydzień, 7 kwietnia, rusza Game Chef, doroczny prestiżowy konkurs na najlepszą grę narracyjną napisaną w tydzień.

Celem konkursu jest napisanie w ciągu 9 dni (w tym roku Game Chef trwa w dniach 7-15) gry narracyjnej zgodnej z tematem przewodnim i wykorzystującej podane hasła. Tegoroczny temat i hasła zostaną podane w nocy na 7 kwietnia czasu polskiego, możliwe przy tym, że przecieki pojawią się już wcześniej. Zwycięzców konkursu poznamy natomiast na początku maja.
Tegoroczna edycja określana jest jako „Last chance” w związku z m.in. zapowiadanym zamknięciem słynnego forum the Forge, prawdopodobną rezygnacją głównego prowadzącego Jonathana Waltona oraz pogłoskami o końcu świata. Do hasła „last chance” ma także nawiązywać temat przewodni edycji. Szykowana jest też podobno jakaś niesamowita niespodzianka. Gdyby jednak koniec świata nie nastąpił, Game Chef najpewniej odbędzie się i za rok.
Wszystkie gry stworzone w ramach konkursu będą za darmo dostępne do pobrania. Z tym, że mimo, że z założenia każda z nich stanowić ma grywalną całość, często wersja gry napisana na konkurs jest jej pierwszym szkicem, następnie wygładzanym, modyfikowanym i uzupełnianym. Jak pokazały ostatnie lata, niektóre zgłoszone na konkurs projekty są następnie publikowane już komercyjnie w poprawionych wersjach. Tak było m.in. z grami „Polaris” czy „A Penny for My Thoughts”.
Spis gier z poprzednich edycji znajdziecie na odnowionym blogu Game Chef’a. Jest on cały czas uzupełniany m.in. o linki do ostatnich wersji i status prac nad grami z ostatniego roku.
W tym miejscu warto też wspomnieć o Nibykonkursie, polskim, o wiele mniej formalnym konkursie na grę w tydzień (chociaż, o ile mnie pamięć nie myli, inspiracją do jego powstania było bardziej 24 Hour RPG). Po okresie zapaści, na forum autorskie.wieza.org, trwają rozmowy na temat reaktywacji Nibykonkursu w formule zbliżonej właśnie do Game Chef’a.