bebok2Bebok – nadprzyrodzona istota z polskiego folkloru – to maskotka ślaskich dni z dniami fabularnymi i planszowymi. Druga edycja tej imprezy odbędzie się 18-19 maja w Bytomiu. A już od dziś, gdziekolwiek jesteście, możecie zagrać w „Beboka” – minigrę narracyjną.

Rzecz zaczęła się jak zwykle od impulsu, wyklikanego przeze mnie szkicu, który pierwotnie wrzuciłem na bloga w serwisie polter.pl. Oczywiście główną inspiracją do jego powstania był sympatyczny stworek patronujący imprezie.
Wkrótce po tym odezwał się do mnie Marcin, organizator Beboka zainteresowany publikacją. Tyle, że gra w formie jaka istniała pozostawiała sporo do życzenia. Ze wszechmiar słuszne uwagi Marcina na temat konstrukcji gry, sprawiły, że po prostu usiadłem któregoś wieczora i przepisałem wszystko na nowo. Potem jeszcze chwila wspólnej pracy na przeredagowanym tekście, i oto Bebok 2 był gotowy. Przynajmniej z mojej autorskiej strony.
Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, dzięki którym Bebok 2 wylazł na światło dziennie, a hipotetycznym graczom życzę dobrej zabawy, nieśmiało licząc na słowo komentarza.
Grę możecie pobrać odwiedzając stronę Beboka -> bebok.bytom.pl.
A jeżeli ktoś jest zainteresy pierwotną wersją, znajdzie ją tutaj na blogu.
I pamiętajcie, że aby uchronić się przed Bebokiem wystarczy stosować się do poleceń rodziców.