Nadesłany w ramach akcji ChWTG! projekt opartej na kartach gry narracyjnej, skupiającej się na misjach wykonywanych w snach przez specjalistów. Gorąco zachęcam do komentowania.

Nazwa: Oneiros: Karty Wyobraźni
Link: Power 19 projektu na forum LastInn.
Opis:
Oneiros: Karty Wyobraźni jest to autorska gra fabularna, której akcja dzieje się we śnie. Z powoduniezwykłego świata, w którym ma ona miejsce, postacie graczy posiadają o wiele większe możliwości, niż w najbardziej magicznym ze światów fantasy. Potrafią tworzyć góry z niczego, posiąść moce superbohaterów, zmieniać swoje ciało, lub też wpływać na bieg wypadków niby bogowie. Słowem ogranicza ich głównie wyobraźnia.
W grze użyta jest oryginalna mechanika narracyjno- karciana, która wykorzystując dwie talie kart od 2 do Jokerów i specjalny wykres. Pozwala ona na szybkie określenie powodzenia lub niepowodzenia akcji, a jednocześnie nie spowalnia rozgrywki. Na testowane akcje wpływają za to słowa klucze, które w dużym stopniu modyfikują prosty test przeciwstawny. Dzięki temu opis ma znaczenia dla testu, lecz nie jest to na zasadzie jego barwności, lecz tego co zawiera.
Oneiros można traktować, jako autonomiczną grę, lub wykorzystać oryginalną mechanikę, która pozwoli postaciom z innych systemów przeżyć niezwykłą przygodę we śnie.
Język: polski
Forma wydania: free pdf
Termin wydania: mocno optymistyczny koniec roku
Autor: Przemysław „Thronaar” Wasilewski