…czyli subiektywny przeglądzik różnych różności.

Wydawnictwo Portal jedzie z Neuroshimą jak z dziką świnią. Ledwo drukarnie opuścił Nowy York (Ponad 100 sprzedanych egzemplarzy w ciągu pierwszych dwóch tygodni), a już pojawiły się informacje na temat kolejnego, dwudziestego dodatku do Neuroshimy, pt. „Skażenia”. Nazwa mówi sama za siebie, a na dobry początek możemy zobaczyć okładkę dodatku. Planowana objętość „Skażeń” to 48 stron, a premiera przewidziana jest na drugi kwartał 2012 roku.
Kolejny news wydawniczy i kolejna okładka. Tym razem dłogooczekiwanej Slavii – dodatku do Wolsunga opisującego tytułową krainę będącą odpowiednikiem Polski. Pełniejsze informacje na temat dodatku mają (miały?) ukazać się do końca tygodnia.
Jak zwykle kilka ciekawych wieści pojawiło się na blogu Gryfabularne.
Jedną z nich jest start Akademii Twórców Gier prowadzonej przez firmę Techland. Wprawdzie pierwszy e-kurs dotyczy gier komputerowych, a konkretnie projektowania poziomów do gier FPS, jednak projekt jest na tyle ciekawy, że warto o nim wspomnieć. Prawdopodobnie wkrótce napiszę szerzej na ten temat.
Druga wieść, to informacja o obszernym szkicu na temat kultowej gry fabularnej Kult, który ukazał się w najnowszym Czasie Fantastyki.Tekstowi towarzyszy rozmowa z twórcą tej powstałej 20 lat temu gry. Biorąc pod uwagę zapodany fragment i profil kwartalnika, zapowiada się nielekka, acz ciekawa lektura.
Na blogu Inspiracje ukazał się z kolei tekst prostujący parę stereotypów związanych z retrogamingiem i OSR. Warto przeczytać.