…czyli subiektywny przeglądzik różnych różności.

– Na swoim blogu Zuhar opublikował ciekawy wpis przybliżający opowieściogry czyli story-games. Oprócz omówienia rdzenia tego rodzaju gier narracyjnych, czyli przeniesienia ciężaru gry z “Mojej Postaci” na “Naszą Opowieść”, znajdziecie kilkanaście przykładowych tytułów, mniej lub bardziej charakterystyczne elementach designu opowieściogier, czy próbę przyjrzenia się polskim grom pod kątem cech story-games.
– Z kolei Skryba na RPG Kepos kontynuuje cykl przybliżający „od kuchni” opis pracy nad In Between PL. Nieco rozwlekła, ale sympatyczna lektura dla osób mających doświadczenie z podobnymi projektami lub dopiero nad nimi myślących. Na blogu pojawiło się również In Between PL w wersji do druku.
– Warto zerknąć również na wpisik Petry Bootmann na jej polterblogu, który wraz z towarzyszącymi mu komentarzami z różnych stron ujmuje kwestię gry postacią o płci odmiennej niż gracz.
– W ramach ciekawostki, wyłowione z Bagna dwa teksty Gazety Wyborczej lekko powiązane z tematyką tego bloga. Pierwszy z nich traktuje o grach terenowych niezbyt szczęśliwie określanych tu LARPami, drugi natomiast dotyczy kontrowersji wokół konwentów – wprawdzie Manga i Anime, ale łatwo przenieść je na te poświęcone fantastyce.
– A na koniec, oficjalna informacja z Kuźni Gier: tak, to ona wyda zapowiedzianą parę dni temu polską edycję Anima Prime. Biorąc pod uwagę, że to drugi, po The Shadow of Yesterday PL (notabene wyprzedanym), projekt tego typu, może można już mówić o nowej lini wydawniczej mniej klasycznych gier narracyjnych?