…czyli subiektywny przeglądzik różnych różności.

„Quo Vadis Polteru”, zapytuje Wiktor WekT na swoim polterblogu wywołując kolejną dyskusję na temat kondycji Poltera w szczególności, a serwisów (nie mówiąc już o czasopisamch) zajmujących się grami fabularnych w ogólności.
– na blogu Allgemeine Festung pojawił się opis Labyrinths&Lycanthropes – opartej mechanicznie na kartach, a fabularnie na kliszach, gry narracyjnej o penetrowaniu podziemi. Wpis podwójnie ciekawy, gdyż pisany przez osobę przywiązującą dużą do mechaniki rozgrywki. Okazuje się, że i pod tym względem L&L daje radę.
– Z okazji Dnia 29 lutego serwis EnWorld udostępnił pokaźny zbiór darmowych materiałów do Dungeons&Dragons i Pathfindera, oraz… zestawy banknotów do wykorzystania w grach fantasy.
– Natomiast z okazji Dnia Mistrza Gry, który, jak wymyślono 10 lat temu, przypada 4 marca, RPGNow / DriveThruRPG, największy sklep z e-publikacjami RPG, wprowadził 25% obniżkę na tysiące produktów. Wedle licznika na stronie, akcja trwa do godz. 16.00 8 marca polskiego czasu.
– I na koniec jeszcze jeden link, a mianowicie gra diceless-angel-postapo-blasphemy-cotamchceszjeszcze-technofantasy Godchild, która pojawiła się w serwisie 1km1kt.net. Rzecz w każdym możliwym aspekcie jest tak absurdalnie kuriozalna, że zastanawiam się czy nie została popełniona w ramach prowokacji.