… czyli subiektywny przegląd różnych rozmaitości:

– Z okazji udostępnienia darmowej wersji PDF gry The Shadows of Yesterday, Seji ogłosił konkurs na najlepszą recenzję podręcznika, zamieszczoną w portalu [lub czasopiśmie], będący de facto prztyczkiem w nos dla tychże. Przy okazji warto wspomnieć, że do nagrody dorzucił się Zuhar – tak mniej lub bardziej spontanicznie powiększający się „koszyk nagród”, to sympatyczna, choć w Polsce mało popularna, praktyka.
– Na blogu RPG Kepos ukazała się grajcenzja Murderous Ghosts, gry narracyjnej dla dwóch graczy. Przy okazji polecam inne wpisy w ramach inicjatywy 1hp, czyli wypróbowywania nowych, zwykle niewielkich objętościowo, gier.
– 15 marca przypadła 75 rocznica śmierci Howarda P. Lovecrafta. Z tej okazji gry-fabularne.pl linkują do okolicznościowego e-biuletynu „See Page XX” wydawnictwa Pelgrane Press, gdzie możecie przeczytać wypowiedzi kilku twórców gier o tym jaki wpływ miała na nich twórczość HPL. (Przy okazji – w numerze znajdziecie również krótki scenariusz do gry The Esoterrorists, o którym nie wspominałbym, gdyby jego akcja nie działa się na konwencie). Ja natomiast chciałbym polecić waszej uwadze książkę Stealing Cthulhu, o tym jak kraść z Lovecrafta. BTW ostatni news na stronie wydawnictwa Galmadrin, polskiego wydawca gry fabularnej Zew Cthulhu, datowany jest na 17 stycznia, a kultyści zaczynają szeptać, że gwiazdy przestały być w porządku.
– Natomiast dokładnie za 3 miesiące, 16 czerwca, po raz trzeci świętować będziemy Dzień Darmowych Gier Fabularnych będący młodszym i sympatyczniejszym braciszkiem Free RPG Day. Więcej informacj na temat DDGF 2012 znajdziecie na Gryfabularne.blogspot.com.