… czyli subiektywny przegląd różnych rozmaitości:

– Wielki aplauz, ale i krytyczny odzew wzbudził Zegarmistrz publikując na swoim polterblogu tekst na temat jedzenia w średniowieczu. Historyk ze mnie mniej więcej taki jak kucharz, więc polecam w ramach inspiracji przy budowaniu tła quasiśredniowiecznych przygód.
– Z kolei Zigzak zebrał 50 najpopularniejszy wpisów polterblogowych z ostatniego kwartału. Czekam na zapowiedziane podsumowanie.
– Tymczasem na forum Story-games trwają prace nad nową Book of Names, zbiorze wszelkiego autoramentu imion, nazwisk czy nazw z całego świata, różnych okresów historycznych, zakamarków popkultury, podgatunków fantastyki i co komu jeszcze przyjdzie do głowy.
– Natomiast z Bagna wypłynął link do tekstu opisującego wrażenia z gry właśnie w D&D z niewidomym,
– a Ifryt podesłał mi linka do świetnego reportażu opisującego doświadczenia z grami fabularnymi osoby, którą ta i inne nerdowskie rozrywki ominęły za młodu.
– Wracając do Bagna, to znajdziecie tam również linki związane z odwołaniem w Rzeszowie konwentu Manga&Anime oraz ciekawą dyskusję na ten temat,
– podczas gdy w Poznaniu właśnie rozpoczął się Pyrkon. Największy i najnowocześniejszy polski konwent. Mogę tylko żałować, że w tym roku nie mam jak się na niego wybrać.