Garść nowszych i starszych newsów na temat aktywności w Polsce polskich wydawców gier fabularnych.

Po dłuższej przerwie Wydawnictwo Galmadrin, polski wydawca Zew cthulhu znowu nadaje. Na facebookowym profilu wydawnictwa pojawiła się przykładowa strona z dawna zapowiadanej polskiej edycji Cthulhu by gaslight / w świetle gazowych latarni, natomiast w serwisie Twitter m.in. informacja o niższej, niż pierwotnie zakładano, cenie dodatku.
Wydawnictwo Portal przypomina o tworzącym się „Bohaterze Maxx”, trzecim z serii dodatku do swojej flagowej postapokaliptycznej gry fabularnej Neuroshima, ogłaszając konkurs na historię okładkowej postaci.
Wydawnictwo Cyfrografia poinformowało o opóźnieniu zapowiadanej na 5 listopada premiery swojej drugiej gry fabularnej – postapokaliptycznej Afterbomb Madness. Opóźnienie spowodowane jest problemami z drukarnią i na razie brak informacji na temat nowego terminu ukazania się gry.
Terminowo ukazała się natomiast polska edycja steampunkowej gry z 1994 roku Zamek Falkenstein wydanej przez Copernicus Corporation, o czym przeczytacie na polterblogu KFC
Autor zapowiadanej jeszcze na ten rok gry SF Void Dancers ogłosił na facebookowym profilu konkurs na scenariusz z okazji narodzin syna jego dobrego kolegi. Chyba najpełniejsze i najaktualniejsze informacje na temat gry można znaleźć w informacji opublikowanej w serwisie Polter.pl.
Skoro już o grach SF mowa – wyczerpał się pierwszy nakład gry Głębia Przestrzeni.