Czyli mały przegląd aktywności polskich wydawnictw gier fabularnych.

Ukazała się nowa polska gra fabularna darkfantasy Charakternik: Magią i Mieczem. Z pierwszą częścią pierwszej recenzji możecie zapoznać się na blogu Tekronicum. Polecam również e-rozmówkę z autorem.
Z Kuźni Gier do druku trafiła angielska wersja Wolsunga. Zainteresowanych polecam stronę www.steampulpfantasy.com oraz wydany z okazji DDGF preview.
Na blogu gry AFTERBOMB, Google reagując na zgłoszenie czytelników założyło ostrzeżenie o kontrowersyjnych treściach. Tymczasem pojawiły się tam kolejne wpisy przybliżające i promujące system, m.in. przykładowa strona z podręcznika. Podana została też cena – 25 i 50 zł za odpowiednio wydanie zwykłe i kolekcjonerskie. Zupełnie inne, i IMHO sensowniejsze, podejście niż w przypadku Charakternika.
Po długiej przerwie dały o sobie znać Armie Apokalipsy, nowa gra „modern angelic” twórców Poza Czasem. Na blogu gry pojawił się projekt okadki podręcznika, co do którego autorzy zapewniają „że pracujemy i będzie”. Tamże znajdziecie więcej informacji na temat gry.
I na koniec jeszcze wzmianka o grze Hard SF Głębia Przestrzeni, autorstwa Marcina „Indoctrine” Lewickiego. Czas najwyższy przestać uznawać ten projekt za autorkę i zacząć traktować jako pełnoprawną grę fabularną na wydaniu. Tym ciekawszą, że celującą w de facto pustą w Polsce nisze.