coinsParę słów o okołoerpegowych kampaniach crowdfundingowych w naszym pięknym kraju i poza jego granicami.

W Polsce crowdfundingowa aktywność znacznie przygasła. Był okres, gdzie jednocześnie toczyło się kilka okołoerpegowych kampanii. Obecnie trwa jedynie zbiórka na Klejnot Wybrzeża – dodatek do systemu Diadem. Dodajmy, że system ten również został sfinansowany za pośrednictwem PolakPotrafi.pl.
Warto zwrócić uwagę, że przekroczenie progu 3500 zł oznaczać będzie udostępnienie za darmowo wersji elektronicznej tak samego podręcznika, jak i wszystkich (także przyszłych) dodatków. Patrząc na ilość chętnych, wydaje się, że autor – z którym miałem okazję zamienić parę słów na Polconie – trochę się przeliczył. Z drugiej strony wyjście do ludzi ze swoim pomysłem i kosztami jego realizacji, a następnie ufundowanie lub nie projektu to przecież pierwotna idea crowdfundingu.
Po angielsku: oczywiście dzieje się o wiele więcej. Wśród aktywnych kampanii pozwolę więc sobie wskazać jedną, a mianowicie nostalgiczną opowieściogrę drogi Fall of Magic. Również na Polconie prezentował ją Jason Morningstar. Największy bajer, a zarazem główny komponent Fall of Magic to plansza-mapa rozrysowana na pergaminie, odkrywana podczas gry. Niestety, cena za sprowadzenie pięknie wykonanego fizycznego egzemplarza jest zaporowa.