Zakończył się etap przyjmowania prac do konkursu Game Chef 2012. W tegorocznej edycji przebiegającej pod hasłem „Last Chance” zgłoszono 93 ostatecznie 97 gier narracyjnych.

Ze wszystkimi grami biorącymi udział w konkursie możecie zapoznać się na stronie konkursu. 80 82 z nich zostały spisane po angielsku. Przy tym w tym roku po raz pierwszy wprowadzono możliwość zgłaszania także gier napisanych po włosku – z możliwości tej skorzystało pozostałych kilkunastu uczestników.
Zgodnie z poetyką medialnych doniesień, informuję też, że wśród tegorocznych game chefów jest conajmniej czwórka Polaków, nie zabrakło kilku autorów znanych ze swoich wcześniejszych gier, a 97 zgłoszeń to nowy rekord konkursu.
Kolejnym etapem konkursu będzie wzajemna ocena przez uczestników swoich projektów. Każdej osobie (lub zespołowi), która zgłosiła swoją grę, zostaną przydzielone cztery projekty innych osób, pośród których trzeba będzie wskazać swojego faworyta. Gry z największą ilością głosów przejdą do kolejnego etapu, wraz z tłumaczeniami gier wybranych przez włoskojęzycznych uczestników.