Na stronie konkursu Game Chef zostały opublikowane wyniki pierwszego etapu oceniania prac, jakim były rekomendacje uczestników.

Przypomnijmy, że Game Chef to prestiżowy doroczny konkurs dla autorów gier narracyjnych. W tym roku nadesłano na niego rekordową ilość 97 gier.
W wyniku eliminacji, w których każdy z uczestników wskazywał jedną z czterech przypisanych mu do recenzji gier, powstały dwie listy. Pierwsza z nich to tzw. „Runners-Up”, czyli gry wyróżnione, te, które zyskały rekomendacje recenzentów, jednak w ilości nie wystarczającej do zakwalifikowania się do finału. Druga natomiast, to właśnie finaliści – gry, które uzyskały najwięcej rekomendacji. Przy tym, jako, że do tej pory nie wszyscy oddali swoje głosy, możliwe, że obie listy ulegną jeszcze lekkim zmianom.
Wśród ofiar nie ma Polaków, ale do finału dostała się gra „Lies of Pasages”, której autorem jest Łukasz ‘Tor’ Garczewski. Gratulacje!
W kolejnym etapie, gry zakwalifikowane do finału zostaną zrecenzowane przez organizatorów konkursu, którzy wyłonią spośród nich zwycięzcę Game Chef 2012.