Już jutro ma rozpocząć się wysyłka edycji limitowanej Deadlands Reloaded PL, a zapewne na dniach podręczniki trafią do sprzedaży.

Deadlands to campowy western horror, którego akcja dzieje się na Dziwnym Zachodzie. Lata temu wcześniejsza edycja gry została wydana w Polsce wraz z wieloma dodatkami jako Deadlands: Martwe Ziemie. Edycja Reloaded najnowsza odsłona Deadlands przygotowana jako setting do Savage Worlds (i wymagająca posiadania podręcznika podstawowego SW). Więcej na temat Deadlands przeczytacie na stronach Wydawnictwa GRAmel, skąd możecie również pobrać pierwszy rozdział podręcznika czy prostą przygodę. Warto przy tym zwrócić uwagę na udostępnienie PDFa Podręcznika Gracza za jedyne 7 złotych.
Przy okazji warto przypomnieć o anglojęzycznym projekcie Gramela, a mianowicie Beasts&Barbarians – settingu do Savage Worlds w konwencji Sword&Sorcery. Na stronie Shaper&Maker ukazała się anglojęzyczna „ściąga” zbierająca na dwóch stronach najważniejsze informacje o settingu, a w serwisie Paradox recenzja Beasts&Barbarians Player’s Guide czyli wcześniejszej, uboższej wersji, obecnie sprzedawanej Beasts&Barbarians Golden Edition.
Ogólnie Setting Beasts&Barbarians prezentuje się interesująco i jest ciepło przyjmowany przez graczy. Ze strony wydawnictwa doczekał się już też paru dodatków. Niestety, wobec zapowiedzi Gramela o ograniczeniu działalności na polskim rynku, nie ma obecnie co liczyć na jego polską edycję.
A z ciekawostek: dziś rano zostało zamknięte forum na stronie wydawnictwa. Mam nadzieję, że informujący o tym, dość enigmatyczny komunikat, nie zwiastuje, że coś się dzieje niefajnego.