Pierwszy wpis. Oto po kilkunastu latach zabawy z grami fabularnymi i trochę krótszego czasu udzielania się na przeróżnych serwisach (głównie na Polter.pl) i forach, postanowiłem w końcu zacząć realizować kiełkujący od kilku conajmniej lat plan odpalenia własnego serwisiku poświęconego tej rozrywce.
Na początek niechaj będzie to taki właśnie prosty, ale mam nadzieję czytelny, blog. Dobre kilka(naście?) godzin spędziłem testując  różne szablony WordPressa, w poszukiwaniu takiego, który najlepiej odpowiadał by mojej wizji. W końcu dałem sobie spokój. GryNarracyjne.pl to na razie po prostu kolejny blog o RPG, co z niego wyrośnie pokaże czas.
Podobnie nie zamierzam na razie planować, jakiego rodzaju materiały znajdziecie na jego łamach. Zapewne podobnie jak na Polterze, możecie spodziewać się mniejszych i większych inspiratorków, zapewne trochę pseudopublicystyki (także dla osób nowych w temacie), trochę o tworzeniu gier (oczywiście mam cały folder rozgrzebanych projektów), zapewne jakieś recenzyjki.
Jedno jest pewne. GryNarracyjne.pl będą miejscem poświęconym grom narracyjnym rozumianym bardzo szeroko: Od Starej szkoły, poprzez gry fabularne przełomu wieków, po eksperymentalne produkcje proponujące zupełnie odmienne podejście do tego typu rozrywki. Bez gett i klapek, niekiedy na wesoło,  niekiedy mrocznie i immersyjnie, zawsze z pełną świadomością, że to tylko zabawa takimi a nie innymi kliszami.