Ogłoszono tegorocznych laureatów Origins Awards 2012, prestiżowej branżowej nagrody obejmującej również gry narracyjne.

Lista zwycięzców na oficjalnej stronie nagrody powinna ukazać się lada dzień, jednak informacje na ten temat pojawiły się w sieci tuż po ceremonii wręczenia nagród na konwencie Origins Game Fair. Pełne zestawienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach znajdziecie np. w serwisie Paradox.
Nagrodę Najlepsza Gra Fabularna (Best Roleplaying Game) otrzymała Arcanis, wydawnictwa Parafigm Concepts – prawie zupełnie nie znana w Polsce prężnie rozwijająca się gra fantasy, z bardziej znanych tytułów chyba najbliższa Pathfinderowi. [EDIT: info o Arcanis pojawiło się jakiś czas temu na gryfabularne.blogspot.com, a quickstart dostępny jest do pobrania w sklepie wydawnictwa]. To już zresztą druga nagroda Origins dla Arcanis. W 2008 roku, gdy gra była jeszcze settingiem d20, za Roleplaying Game Supplement of the Year uznano bowiem Codex Arcanis (do ściągnięca za darmo ze sklepu wydawnictwa lub RPGNow).
Krótką notkę na temat tej gry jak i innych pozycji nominowanych w kategorii Najlepsza Gra Fabularna i nie tylko, znajdziecie we wpisie Origins Awards 2012 – przegląd nominowanych gier fabularnych.
Nagrodę w kategorii Najlepszy Dotatek lub Przygoda (Best Roleplaying Supplement or Adventure) zdobył suplement Shadows Over Scotland do gry Zew Cthulhu.
Natomiast za Best Game Accessory (Najlepsze akcesoria/pomoce) uznano pakiet do gry Shadowrun – Shadowrun: Runner’s Toolkit.
W tym roku przyznano również specjalne wyróżnienie Vanguard Award (Nagroda Awangardowa), otrzymała je gra narracyjna Do: Pilgrims of the Flying Temple. Więcej na jej temat możecie przeczytać na blogu Zuhara).
Oprócz wręczenia nagród, do powiększającej się co roku „galerii sław” (Hall of Fame) przyjęto grę fabularną Gamma World – klasykę klasyk post apocalyptic science fantasy.