Trwa Nibykonkurs na najlepszą grę fabularną w weekend. Pozostał jeszcze cały weekend i półtora dnia, aby spróbować w nim swoich sił.

Nibykonkurs to polski konkurs na napisanie gry fabularnej w tydzień. Wychodząc z luźnego wyzwania na modłę 24h RPG, w XIX edycji powrócił w nowej odsłonie jako Nibykonkurs: Reaktywacja. Uczestnicy konkursu będą wzajemnie recenzować swoje gry wyłaniając nibyzwycięzcę konkursu.
Aby wziąć udział w konkursie, trzeba – tylko? – napisać fabularną, narracyjną grę, która nawiązywać będzie do dwóch z trzech wylosowanych haseł. Te hasła to: The Dreamtime [Czas Snu], Czarist Russia [Carska Rosja] oraz Paradise Lost [Raj Utracony].
Link do gotowego projektu należy następnie zamieścić w wątku konkursowym na forum autorskie.wieza.org gdzie narodził się cały pomysł. Macie na to czas do przyszłego wtorku, 23 października, godziny 17.00.
Nibykonkurs to wspaniała okazja by spróbować swoich sił w gropisaniu, albo jak kto woli gamedesignie. Pokombinować co ciekawego można wycisnąć z konkursowych haseł, zaplanować pracę tak by w krótkim czasie móc stworzyć kompletną grę, zebrać się, by zdążyć przed terminem. Nibykonkurs to szansa na solidny feedback na temat własnej produkcji, zdobycia trochę doświadczenia, kruszynki sławy (zwycięska praca zostanie m.in. opublikowana w e-magazynie Gwiezdny Pirat), a także jakiejś fajnej nagrody. Reaktywowany Nibykonkurs to prawdopodobnie pierwsze w Polsce przedsięwzięcie z „koszyczkiem nagród”, wrzucanych doń przez ludzi zanagażowanych w inicjatywę.
Więcej informacji na temat Nibykonkursu, oraz gry z dotychczasowych edycji, znajdziecie na stronie Nibykonkurs.wikidot.com.
Tymczasem idę myśleć nad swoją grą. Tak, biorę udział w Nibykonkursie. A Ty? 😛