Do 30 kwietnia trwa One Page Dungeon Contest 2012, czyli międzynarodowy konkurs na najlepszy projekt jednostronnicowego, niezależnego systemowo, szeroko pojętego „lochu”.

One Page Dungeon Contest 2012 to już czwarta edycja konkursu zainspirowanego retrogammingowym One Page Manifesto, czyli idei, aby różnego rodzaju wykorzystywane przy prowadzeniu gry materiały umieszczać na pojedynczych stronach.
Szczegółowy regulamin konkursu, listę jurorów, procedurę wyłaniania zwycięzców, oraz wciąż powiększający się koszyk oczekujących na nich nagród, znajdziecie na stronie OPDC.
A nawet jeżeli nie macie zamiaru brać udziału w konkursie, warto zapoznać się z ogromnym zbiorem zgromadzonych przez te lata prac. Pdfy zarówno z wszystkimi zgłoszonymi pracami, jak i jedynie wyróżnionymi, znajdziecie na podstronach poświęconych poprzednim edycjom. W takiej samej formie mają zostać opublikowane również prace z bieżącej edycji.
I na koniec jeszcze mała ciekawostka. Wśród jurorów jest Robert Oglodziński z Ancient Scroll, który to serwis swego czasu próbował organizować „polskie eliminacje” do tego konkursu.