świątynia-screen(Wpis archiwalny z 18.03.2010) Dziś coś z jeszcze innej beczki, a mianowicie jednostronnicowy, bezsystemowy, względnie staroszkolny loch.

Z wielkim zainteresowaniem czytam retrogamingowy blog Inspiracje, gdzie moją uwagę zwróciły – pośród wielu smakowitości – m.in. teksty o prowadzeniu modułów. Jakoś w międzyczasie wpadłem też na informacje na temat zainspirowanego One-Page Manifesto pomysłu na jednostronnicowy „loch”. Podchwycony pomysł rozwinął się w konkurs The One Page Dungeon, polegający na stworzeniu, jak sama nazwa wskazuje, jednostronnicowego, w miarę niezależnego systemowo „lochu”. Disclaimer: Nie jestem pewien, czy linkuję do źródeł źródeł, czy też już powtarzanych informacji. Nie jest to chyba jednak aż tak strasznie istotna kwestia.
Postanowiłem i ja spróbować wyklikać swojego one-page dungeona na sugerowanym szablonie i zgodnie z założeniami konkursu. Przyznam, że było to bardzo ciekawe doświadczenie. Nie wszystko wyszło jak bym chciał: na pewno coś jest nie tak ze skalą, a i w ogóle przerysować mapę by się przydało. Ale oto i on: Świątynia Matki Pająków – level 0.