paladyni-screen(Wpis archiwalny z 12.03.2011)Dziś coś z zupełnie innej beczki, a mianowicie 4-stronnicowy szkicyk systemiku RPG. Systemik jest rpg, trochę fantasy i niezbyt udziwniony, a opowiada o pseudośredniowiecznych paladynach.

Paladyni Króla Arturiusa, to prosta gra fabularna, opowiadająca o przygodach szlachetnych rycerzy bez skazy w magicznym pseudośredniowieczu. Obecna wersja gry to pierwszy szkic – niedopracowany i pobieżny, ale zawierający wszystko co potrzebne do gry.
„Jest, był i będzie jeden Król. Król Arturius. Odszedł wprawdzie z naszego świata, ale powróci, gdy jego królestwo znajdzie się w potrzebie. Tymczasem jego wolę wypełniają Paladyni – wybrani spośród szlachetnie urodzonych i namaszczeni łaską Króla honorowi rycerze, bohaterowie bez skazy, sprawiedliwi sędziowie. Swą powinnośc wywodzą oni od tzw. Pierwszy Paladynów, którzy służyli swemu władcy w zamierzchłych czasach, a dziś mogą wesprzeć swoich prawych następców poprzez moc relikwii.
Podczas gry, każdy z graczy prowadzi jednego z takich Paladynów, którzy przemierzając Królestwo w imię Prawości i Króla Arturiusa walczą z wszelkimi przejawami Zamętu. Każdy z Paladynów to rycerz, szlachetnie urodzony. Mężczyźni posługują się tytułem Lord, a kobiety Lady. Dlatego też nie tylko wieśniacy, ale i inni szlachetnie urodzeni odnoszą się do nich z szacunkiem, podobnie bohaterowie do siebie nawzajem.
Opowieści tworzone podczas gry, powinny być właśnie Opowieściami. Pretensjonalnie uderzającymi w wysokie
tony, gloryfi kującymi Prawość ponad Zamęt. Podczas gry powinny dominować górnolotne deklaracje,rozbuchane, przesadzone porównania, dramatyczne tony.”
Plik do przeczytania/ściągnięcia: Paladyni Króla Arturiusa – pierwszy szkic.