Zakończył się zorganizowany przez zigzaka konkurs Rzut na Inicjatywę. Wśród 6 nadesłanych prac wyróżniona została minigra Kwiat Paproci, której autorem jest Rafał ‚Lord Koniu’ Sejlis.

Konkurs „Rzut na Inicjatywę” był inicjatywą towarzyszącą działającemu na forum serwisu Polter.pl projektowi WTS czyli Wspólnemu Tworzeniu Settingu w rocznicę jego inauguracji. Celem konkursu – podobnie jak WTSu – było wspieranie aktywności amatorskich twórców gier fabularnych, a zadaniem uczestników było napisaniu niewielkiej gry tudzież settingu. Zwycięska praca ma zostać opracowana redakcyjnie i graficznie, a następnie wydrukowana w 100 egzemplarzach w formie 32-stronicowej broszury a6. Egzemplarze te następnie mają być rozpowszechniane niekomercyjnie. Zwycięska gra udostępniona zostanie także jako bezpłatny PDF.
Na polterblogu zigzaka, inicjatora WTS oraz organizatora i sponsora RNI, możecie zapoznać się z podsumowaniem konkursu, wraz z obszernymi – także odorganizatorskimi – komentarzami.
Oprócz zwycięskiego „Kwiatu Paproci” w Rzucie na Inicjatywę udział wzięły:
Red Dream – gra narracyjna, której robiącego wrażenie pdfa jak i historię powstawania znajdziecie na blogu RPG Kepos.
Mini War – setting do Savage Worlds, którego obszerne fragmenty znajdziecie na polterblogu Eliasha. Jak dobrze rozumiem, niedługo ma zostać udostępniona jego rozszerzona wersja.
Neoterra – o której pokrótce możecie przyczytać w wątku na forum WTS.
Wielka Sławia -również skromnie zaprezentowana na forum WTS.
Oraz Schlammhammer – moja gierka o której nie zawsze serio przeczytacie na forum WTS i polterblogu.
Jako uczestnikowi konkursu, trochę niezręcznie jest mi pisać na jego temat, zwłaszcza, że nie dane mi było zapoznać się z wszystkimi nadesłanymi pracami. Cieszę się jednak, że – biorąc pod uwagę jak odebrałem ideę „Rzutu na Inicjatywę” – to to właśnie „Kwiat Paproci” zwyciężył. O udostępnionych pracach szerzej postaram się napisać wkrótce, już bez kontekstu konkursowej rywalizacji.
Przede wszystkim jednak gratuluję zigzakowi świetnej inicjatywy. To dzięki niej RD szybciej ujrzało światło dzienne, a zapewne ujrzy je Mini War oraz oczywiście Kwiat Paproci. Ufam przy tym, że dla wszystkich autorów udział w konkursie był ciekawym doświadczeniem. Dla mnie osobiście Rzut na Inicjatywę był cholerną motywacją aby ukończyć w końcu jakiś troszkę większy projekt i wielką nauką tak w szczegółach jak i w ogóle, na różnych – także pozagropisaniowych – frontach.
A co dalej z Schlammhammerem? Stay tuned.