W sieci pojawiła się strona polskiego projektu Splicing, opisującego zwierzęcopochodne modyfikacje DNA w świecie „mrocznego jutra”.

Na stronie projektu (lub w 25 stronnicowym pdfie), znajdziecie tak krótki jak totalnie pretekstowy opis najbliższych 100 lat dziejów ludzkości oraz już znacznie bardziej interesującą historię rozwoju samego splicingu czyli grzebania w ludzkim DNA. Jego sedno stanowi jednak rozbudowana tabela przeróżnych zwierzęcopochodnych modyfikacji, które można sobie zafundować, wraz z ich „mechanicznym” ujęciem. Całość uzupełniają zasady dotyczące Punktów Człowieczeństwa, które to tracimy wraz z kolejnymi augmentacjami, po dwie przewagi i zawady, oraz skrótowa mediografia. Outro pominę milczeniem.
Samo zestawienie zwierzęcych modyfikacji/mutacji jest ciekawie przygotowane i z pewnością można je wykorzystać na wiele sposobów, zwłaszcza gdy używamy mechaniki Savage Worlds. Niestety, porywający pomysł splicingu jako jednego z filarów świata mrocznej przyszłości, został de facto potraktowany po macoszemu.
Przy okazji: wieść o Splicingu jest pierwszą na tym blogu, która powstała po informacji bezpośrednio od autorów. Dziękuję.