woje_miodomila_zajawkaWoje Miodomiła pakują się już w drogę powrotną do Opolka. Oficjalna premiera gry odbędzie się w sobotę na konwencie Opolcon, a tymczasem już teraz można zamawiać ją przedpremierowo.

Woje Miodomiła to kreskówkowa minigra fabularna w pseudosławiańskim Opolku. Eksperymentalny projekt gry fabularnej w miesiąc. 40 stron a5, prosta mechanika i mnóstwo pomysłów na pełne niespodziewanych zwrotów akcji przygody dzielnej drużyny wój i wojów księcia Miodomiła w luźnych okolicach roku 1000 rachuby Księgi. Woje Miodomiła stawiają na odcinkowe, kreskówkowe historyjki, pozbawione opisywanej wprost przemocy, a do tego totalnie na bakier z prawdą historyczną. Gra oparta jest na względnie klasycznej mechanice wykorzystującej dwie kostki sześcienne, a oparta jest na sześciu akcjach oraz Gadki i Punkty Opowieści pozwalających każdemu chętnemu namieszać w historii.
woje_miodomila_okladka

Rok tysięczny rachuby Księgi, małe księstwo Opolko. Jak co rano na szczyt Bolkowej Wieży gramoli się książę Miodomił Spolegliwy by obrzucić gospodarskim okiem swoje włości. Prężnie rozwijający się w cieniu Cesarstwa Bresław na zachodzie, dzikie ostępy Głupioryjów na północy, zły brat Mścisław na wschodzie, bezkrólewie po Morowej Pannie na południowej granicy, za którą Brzetysław Czeszko już ostrzy miecz. Kapłani Księgi wojujący z Starzykami, zbóje po traktach, dziwne stwory po lasach i wielka dziura w książęcym skarbcu. Król nie odpowiadający na petycje, mamusia zapowiadająca się z wizytą, ząb do wyrwania, córka do wydania… Na szczęście zawsze może liczyć na swą wierną i niestrudzoną drużynę książęcych wój i wojów.

Nakład gry jest mocno limitowany, a każdy egzemplarz limitowany. Cena wraz z wysyłką (planowaną po 16.09) to 10 złotych. Grę można zamawiać w prowadzonym przeze mnie sklepiku Ragana -> Woje Miodomiła – Trashcan Edition.