SFDzień dobry. Organizatorzy pewnej imprezy poprosili mnie o zamieszczenie o niej informacji, zatem zamieszczam: ogólnopolski festiwal fantastyki Sabat Ficiton-Fest odbędzie się w dniach 8-10.10 na Targach Kielce. Szczegóły, w tym możliwość zgłaszania własnego punktu programu, znajdziecie na stronie sabatfiction-fest.pl.

Organizatorzy mojej szczególnej uwadze, a jednocześnie ja – Waszej, polecają spotkanie z Arturem Szyndlerem. Twórca kultowych (nie bójmy się tego słowa) Kryształów Czasu ma bowiem po raz pierwszy opowiedzieć o swojej nowej książce. Informacje na ten temat są mocno enigmatyczne, prawdopodobne jednak że będzie to pierwsza z cyklu powieści w świecie Kryształów. Zakrojony na szeroką skalę plan nie tylko reaktywacji systemu RPG, ale zbudowania wokół tego IP całego expanded universe, swego czasu referował Seji.
Na Sabat Fiction-Fest swój przystanek będzie miał również Orient Express, w ramach którego organizowane są sesje w mniej znane gry. W programie m.in. Fiasco i Dungeon World.