Oto najświeższa garść zaskakująco gorących wieści z pierwszej ręki polskiego rynku gier fabularnych.

Wydawnictwo Galmadrin odpowiedziało na mojego mejla.
Spieszę więc z informacją co z zapowiadanym polskim wydaniem Cthulhu by Gaslight. Otóż niestety będziemy musieli na niego trochę poczekać, gdyż Galmadrin przekazał licencję wydawnictwu Cyfrografia w zamian za przygotowanie tłumaczenia Eclipse Phase.
Tymczasem, jak można wyczytać na Facebooku, wydawnictwo Red Brick powoli przymierza się do wycofania z rynku anglojęzycznego i skupienie na polskiem. Pierwszym krokiem w tym kierunku miało być wydanie Earthdawna na mechanice Wolsunga, jednak niechcący wyszła im wersja neuroshimowa.
W związku z tym, w Portalu, w przerwach prac nad (anonsowanym w ostatnim Gwiezdnym Piracie) tajnym projektem dla przemysłu mięsnego, trwają testy armii Wietrzniaków do Hexa. Pograć nią będziecie mogli już wkrótce, podczas mającej się odbyć w IPNie prezentacji Rzeczpospolitej Odrodzonej.
Z kolei fanów mniej tradycyjnych gier narracyjnych, z pewnością ucieszy informacja o nowej inicjatywie GendeRPG, w ramach której na początek ma ukazać się wznowienie Nicotine Girls w poprawniejszym tłumaczeniu, a następnie polskie edycje gier Cam Whores i Grace.
Ja tymczasem ukończyłem tłumaczenie drugiej edycji gierki Nazi Bitches Must Die i zastanawiam się co z nim zrobić, gdyż nikt nie odpowiedział na moje primaaprilisowe polteryzwanie.