Woje Miodomiła

Woje Miodomiła to kreskówkowa gra fabularna w pseudosłowiańskim Opolku mojego autorstwa. Oparta jest na prostej, względnie klasycznej, mechanice (używane są jedynie dwie kostki k6) i wypełniona pomysłami na przygody dzielnej drużyny wój i wojów księcia Miodomiła w luźnych okolicach roku 1000 rachuby Księgi. To druga polska gra o słowianach i pierwsza opolska. Gra jest z zasady pozbawiona scen przemocy i proponuje luźną i totalnie ahistoryczną zabawę w konwencji odcinkowej kreskówki.
woje_miodomila_okladka

Rok tysięczny rachuby Księgi, małe księstwo Opolko. Jak co rano na szczyt Bolkowej Wieży gramoli się książę Miodomił Spolegliwy by obrzucić gospodarskim okiem swoje włości. Prężnie rozwijający się w cieniu Cesarstwa Bresław na zachodzie, dzikie ostępy Głupioryjów na północy, zły brat Mścisław na wschodzie, bezkrólewie po Morowej Pannie na południowej granicy, za którą Brzetysław Czeszko już ostrzy miecz. Kapłani Księgi wojujący z Starzykami, zbóje po traktach, dziwne stwory po lasach i wielka dziura w książęcym skarbcu. Król nie odpowiadający na petycje, mamusia zapowiadająca się z wizytą, ząb do wyrwania, córka do wydania… Na szczęście zawsze może liczyć na swą wierną i niestrudzoną drużynę książęcych wój i wojów.

Podręcznik liczy sobie 40 stron a5. Jego obecna trashcanowa edycja to swoisty eksperyment wydawniczy.Gra powstała bowiem w miesiąc – od pomysłu do gotowego podręcznika – z okazji pierwszego opolskiego konwentu Opolcon. Obecnie na rpgnow dostępna jest wersja cyfrowa Wojów.. Pakiet e-wojów zawierający lekko zliftingowany pdf oraz pliki epub i mobi to koszt 1 euro.

Opinie o Wojach

Prowadziłem „Wojów Miodomiła” – Dreamwalker na polterblogu
Głupioryje i Starzyki, czyli o Wojach Miodomiła – Kuzz na Turkey Enterprises
Słowianie, my lubim sielanki – recenzja w serwisie polter.pl
Woje Miodomiła – nieerpegowa recenzja w serwisie „Na plasterki!!!”, poświęconym twórczości Janusza Christy.

Woje w bazach danych

RPGGeek
Polter.pl
LibraryThing

Wieści o Wojach

Polter.pl
Gry-Fabularne.pl
Paradoks.net.pl

Moje wpisy związane z Wojami

Dwa Zakony Żelaznej Panienki, czyli wszystko już było
Ups, właśnie wydałem grę na polterblogu
Woje Miodomiła już w (przed)sprzedaży
Woje Miodomiła powędrowali do drukarni
Woje Miodomira (2) na polterblogu
Woje Miodomira – fabularyzowany szkicyk świata gry
Religia i inne dylemaciki na polterblogu.
woje_miodomila_z_raczki

1 komentarz na “Woje Miodomiła

Możliwość komentowania jest wyłączona.