Dziś coś z zupełnie innej beczki, albowiem chciałbym napisać parę słów na temat świeżo odpalonego projektu blogowego ograchrpg.pl
Ograchrpg.pl to nowy serwis czy też może platforma blogowa dla wybranych poświęcona grom rpg. Dla wybranych, bo publikować tam mogą jedynie zaproszeni goście. Stworzyłem sobie konto, ale wygląda na to, że służy wyłącznie do komentowania. Piszą vipy i celebryci erpegowego świata i okolic. Ok, gwarantuje to – przynajmniej teoretycznie – wysoki poziom teści, jednak powiela układ nadawca-odbiorca. Ech, gdzie te czasy świetności polterowej blogosfery. Bardzo brak tu też jakiejś podstrony ‚o nas’, która tłumaczyła by co i jak. Tylko z obowiązkowej polityki prywatności możemy dowiedzieć się, że to projekt Black Monka.
Jeżeli jesteście zainteresowani rozsianymi po internecie niezależnymi erpegowymi blogami polecam wciąż dychający agregator blogi RPG. A tymczasem przyjrzyjmy się sześciu z brzegu wpisom na ograch:
1. Kuba „KubaP” Polkowski – Ten o dzieciach i Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! – Wedle bio dyrektor kreatyny Board&Dice i „Odpowiedzialny za koncept kreatywny kampanii Zew Cthulhu”, tłumacz książek dla dzieci – wpis poświęcony jest graniu z dziećmi w Zew Cthulhu i zawiera wiele przytomnych uwag, z testem Scooby-Doo na czele.
2. Michał „onti90” Jeniec – Dobre złego początki – Wedle bio MG na obozach Twierdzy Fantastyki, współpracuje też z Black Monkiem. Wpis powitalny kim jest i o czym chciałby aby były kolejne wpisy (o przemyśleniach, inspiracjach i handoutach)
3. Patrycja „Dziczka” Olchowy – Infantylne czy zbawienne? O ucieczce w piękne i kolorowe światy w poszukiwaniu bezkompromisowego dobra – Wedle bio działa w stowarzyszeniu Graj! Kolektyw, a wpis to słodka impresja na temat gry Equestria: Puść Wodze Fantazji.
4. Jerzy „JeRzy” Rzymowski – Na każdym zebraniu jest taka sytuacja… – Wedle bio naczelny NF, z RPG związany od 25 lat i jak sprzed 25 felieton o elastyczności w graniu.
5. Jacek „Buczek” Buczyński – Cyberpunkowy Short „Curtis & June” – Wedle bio zwyczajny MG i gracz, właściciel Rare Printed Gear – Prosty, ale fajnie rozpisany motyw cyberpunkowej przygody. Pachnie 2020 ale nie jest mocno osadzona. Plus polecajka zbiórki na Czarny Kod.
6. Michał „Grabarz” Sołtysiak – 6. Dlaczego trzeba czytać porady dla pisarzy, a potem je krytykować? – Wedle bio weteran MiMa i Portala i wogle, erpegowy freelancer. Kwiecisty artykuł o różnicach między pisarstwem a mistrzowaniem oraz co dobrego można wyciągnąć z porad dla pisarzy.
Jak zwróciliście uwagę ostatni przytaczany wpis ma numer 6. Ten z jedynką jest natomiast z maja. Tak więc trochę treści już w serwisie jest – ciekawe z jaką regularnością będzie przybywać nowych. Jeżeli inicjatywa nie wygaśnie, fajnie będzie zaglądać tu co pewien czas zerknąć na wybranych autorów lub poklikać na chybił trafił.